Çalıştırma & Bakım

Chiller Sağlık Kontrol Programı

Chiller Sağlık Kontrolü ile ekipmanlarınızı optimize edin.

Sıvı chiller ekipmanınızı insan vücudu ile kıyaslayabilirsiniz. Sağlıklı kalabilmek amacıyla genel sağlık durumlarının değerlendirilmesi ve potansiyel sağlık risklerinin belirlenebilmesi için insanların tıbbi uzmanlar tarafından düzenli sağlık kontrollerinden geçirilmeleri gerekir. Aynı mantık soğutucu ekipmanınız için de geçerlidir. Optimum Mekanik ve iklimlendirme Sistemleri  yetkilendirdiği bir servis teknisyeni tarafından gerçekleştirilen bir sağlık kontrolü ise, chiller çalışma koşullarının gerçek zamanlı olarak korunmasını sağlar.

Güvenilir ve verimli bir performansın sağlanması ve işletim maliyetlerinin düşürülmesi doğrudan soğutucu ekipmanınızın bakımı ile ilgilidir. Chiller Sağlık Kontrolü Programı, ekipmanınızın güncel performans durumunu adım adım değerlendiren bir programdır. Doğru bilgiler edinen Optimum Mekanik ve iklimlendirme Sistemleri Servis uzmanınız, güncel durumu analiz edecek ve chiller performansını yükseltmeye yönelik önerilerle birlikte size ayrıntılı bir rapor sunacaktır.

 

Durumunuza uygun bir Chiller Sağlık Kontrolü

Chiller Sağlık Kontrolü, ihtiyaçlarınız gözetilerek sunulur. Temel programın yanı sıra kapsamlı program da sunar.

Her iki programda da, bileşenlerde aşınma olup olmadığını değerlendirmek ve güncel yağ parametrelerini orijinal teknik özellikler ile karşılaştırmak amacıyla bir yağ numunesi analizi gerçekleştirilir.

Kapsamlı program, ısı eşanjörü tüpünün ve ardından kompresörün içsel durumlarını doğrulamak için indüksiyon akımı ve titreşim analizlerini de içerir. Ek termografik kontrol, elektrik panelinin anlık durumunu gösterir.

Farklı kontroller sırasında tüm bozulma göstergeleri belirlenecektir. Uzmanınız, olası sorunların hızlıca düzeltilmesi ve chiller ekipmanınızın optimum çalışma koşullarına döndürülmesi için size en iyi çözümü sunacaktır.


2018 Ürün Kataloğumuz (PDF)

York
Daikin
Johnson
Lennox
Rhoss
Eurochiller
Climaveneta

MERKEZ OFİS

15 Temmuz Mah. Koçman Cad. Ziyal Plaza B Blok Kat:1/B Güneşli Bağcılar / İstanbul
0212 485 00 45


0212 485 22 25


info@optimummekanik.com.tr

TEKNİK SERVİS

İkitelli O.S.B Mah. İSTEKS C3 Blok Sok. C3 Blok Apt. Kat: Bodrum No:23 Başakşehir / İstanbul
servis@optimummekanik.com.tr

BİZİ TAKİP EDİN

Faaliyetler alanlarımız ve ürünler hakkında bilgi almak için bizi takip ediniz...