Başlangıç Hizmetleri

Başlangıç Hizmetleri

Kapsamlı Başlangıç ile ilk yıl sistem performansını garanti altına alın.

Binanızda Optimum Mekanik ve iklimlendirme Sistemleri HVAC sistemini seçmenizin tabi ki bir sebebi var. Yıllar boyunca güvenle kullanılabilecek gelişmiş ve yüksek performans gösteren bir sistem arzusu. Ancak, sizin de bildiğiniz üzere, sistem performansını, güvenilirliğini ve hizmet süresini etkileyebilen çok sayıda kurulum ve durum değişkeni mevcuttur.

İlk yıl başarısını garanti etmek için iki önemli adım;

  • Kurulumu ve Başlangıcı Doğrulama; Sistem ömrünün başlarında yaşanan çoğu HVAC arızası ilk çalışma yılında gerçekleşir.
  • Kritik Parametreleri İzleme ve Sistem Ayarlarını Yapma; İlk alıştırma aylarında ilk yıl çalışmasını ve kritik parametreleri izlemek çok büyük öneme sahiptir. Bu sayede yatırımınız tam anlamıyla kullanabilir, üstün performans ve enerji tasarrufu elde edebilirsiniz.

12 ay katma değerli servis HVAC sisteminizi Optimum Mekanik ve iklimlendirme Sistemleri Kapsamlı Başlangıcı ile doğru şekilde kullanmaya başlayın. Çok büyük öneme sahip olan ilk işletim yılında kurulumun doğruluğunu onaylamak ve en yüksek seviyede performansa ulaşmak için bu en iyi seçenektir.

Kapsamlı Başlangıç garantinin ötesinde katkı sağlar ve yüksek performanslı bina temeli oluşturmak için beşi temel ve üçü opsiyonel olmak üzere sekiz servisten oluşan bir sistem referansı meydana getirir.

5 Temel Servis

Kurulum sonrası kontrol: Sistem başlatıldıktan sonra ve başlangıçtaki kritik aylarda, fabrikada eğitilmiş bir teknisyen sisteminizi inceleyerek kurulum ve başlangıcın fabrika teknik özelliklerine uygunluğunu doğrulayacaktır. Standart dışı durumlar rapor edilecektir.

Kıyaslama raporu: Yalnızca Optimum Mekanik ve iklimlendirme Sistemleri'e özel yazılım kullanılarak sisteminizin kritik çalıştırma parametreleri ölçülür ve kayıtlarınız için bir rapor hazırlanır. Bu rapor ekipmanınızın mevcut çalışma karakteristiklerinin bir analizidir. Sonraki yıllarda performans değişikliklerini izlemek için "kurulduğu şekildeki" kıyaslama kullanılacaktır.

Sağlık kontrolü: Bir Optimum Mekanik ve iklimlendirme Sistemleri teknisyeni ekipmanınızı inceleyerek kritik parametreleri ölçecek, ünite kontrol ayarlarını düzenleyecek ve uygun olmayan tüm işletme değerlerini düzeltecektir.

Chiller yağ analizi: Kompresör yağı örneği alınıp yağ laboratuvarımızda analiz edilir. Optimum Mekanik ve iklimlendirme Sistemleri kimyagerleri örneklerdeki metalleri, asitliği ve nemi kontrol edip detaylı bir rapor hazırlarlar. Yağ analizinde bir sapma mevcutsa gelecekte arıza ve beklenmedik aksamalara mahal vermemek için düzeltici önlemler alınması önerilir.

Filtre değişimi: Filtreler Optimum Mekanik ve iklimlendirme Sistemleri önerilerine göre değiştirilerek akış iyileştirilerek etkin sistem kullanımı sağlanır.

3 Opsiyonel Servisler

Titreşim Analizi: İlk kullanım yılı kıyaslama referansı oluşturmak için ideal zamandır. Bu referans, şaftın hizasız olması, yatak arızaları ya da motorda elektrik sorunları gibi gelecekte yaşanabilecek birçok arızanın belirlenmesine yardımcı olur.

Çevrimiçi Takip: Ekipmanınızı 7/24 izlemek için etkili ve ekonomik bir yol. Çevrimiçi takip ile kritik alarmlarınızı uzaktan izleyebilir, periyodik iletişim link doğrulaması yapabilir ve otomatik kritik alarm faaliyet raporları oluşturabilirsiniz.

Operatör Eğitimi: Fabrika tarafından yetkilendirilmiş bir teknisyen yerinde eğitim vererek operatörün en iyi Kullanım ve Bakım uygulamalarına hakim olmasını sağlayacaktır. Böylece sisteminizi güvenli, etkin ve güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz.


2018 Ürün Kataloğumuz (PDF)

York
Daikin
Johnson
Lennox
Rhoss
Eurochiller
Climaveneta

MERKEZ OFİS

15 Temmuz Mah. Koçman Cad. Ziyal Plaza B Blok Kat:1/B Güneşli Bağcılar / İstanbul
0212 485 00 45


0212 485 22 25


info@optimummekanik.com.tr

TEKNİK SERVİS

İkitelli O.S.B Mah. İSTEKS C3 Blok Sok. C3 Blok Apt. Kat: Bodrum No:23 Başakşehir / İstanbul
servis@optimummekanik.com.tr

BİZİ TAKİP EDİN

Faaliyetler alanlarımız ve ürünler hakkında bilgi almak için bizi takip ediniz...