Bina Avantajı

Analiz

Sisteminizden temel verileri elde etme ve bu verileri bilinçli kararlar vermek için kullanma.

Yağ Analizi

Yüksek yağ kalitesi, mümkün olan en uzun kompresör ömrünü sağlar. Düzenli yağ analizi, erken hasar riskini azaltmaya yardımcı olur, masrafl arınızı ve yağ değişim ihtiyaçlarınızı düşürür.
Yağ kalitesi, üç ana faktörden etkilenebilir:
Aşınma: Yağda bulunan katı parçacıklar kompresörün ömrünü azaltacak şekilde parçaları yıpratabilir.
Kimya: Dahili kimyasal reaksiyonlardan (soğutucu akışkan değişimi veya yağ hidrolizi) doğan nemden veya yüksek asiditeden kaynaklanan yağ sıcaklığı değişikliklerine bağlı olan anormal viskozite
Kirlenme: Soğutucu akışkan devresinde nem.
Bu sorunlara yağın aşırı ısınması, kötü vakumlar, su, soğutucu akışkan veya hava sızıntıları ve katkı maddeleri neden olur.
Yeni son teknolojimizin ürünü olan Optimum Mekanik ve iklimlendirme Sistemleri uzmanları, en son teknoloji ve ekipman kullanılarak yürütülen en iyi HVAC yağ analizlerini uygulayarak bu durumları tanımlamaya hazırdır.
Optimum Mekanik ve iklimlendirme Sistemleri Yağ Analizi, küçük sorunları büyük durumlar haline gelmeden önce tespit etmek için kullanılan öngörücü bir araçtır. Ayrıca, arıza tespit süresini azaltır ve uygun bakım planlamasına imkan tanır.
Yağ değişim ihtiyacınız ciddi oranda düşürülebilir bu şekilde işletme maliyetleriniz ve atık yağın çevreye olan negatif etkisi düşürülebilir.

Boru Analizi

Son teknolojik ekipmanlarla donatılmış olan Optimum Mekanik ve iklimlendirme Sistemleri, tesisat üzerinde hasar oluşmaya başlamadan önce dahili ve harici korozyonu, çökeltileri, aşınmayı veya çatlamayı tespit edebilir, yerini bulabilir ve kaydedebilir.
Optimum Mekanik ve iklimlendirme Sistemleri uzmanları her bir borunun içerisinde Eddy Current ile yaratılan manyetik alanı tespit etmek için özel bir alet kullanır. Eddy Current ile üretilen manyetik alan, mikro işlemci tabanlı bir bellek osiloskopu ile takip edilir.
Boruda çatlak türü bir arıza tespit edilirse, Eddy Current manyetik alanlar normal daire şekillerinden sapar ve sinyaldeki değişiklik ekranda görüntülenir.
Eddy Current boru analizi, tespit edici ve onarıcı bakım programının bir parçası olarak gerçekleştirilmelidir. Problemin temel nedeninin ve borulardaki hasarın kapsamının belirlenmesi için tavsiye edilen bilimsel yöntemdir.
Optimum Mekanik ve iklimlendirme Sistemleri tarafından kullanılan vibrasyon ölçüm ve analiz teknikleri şaft kayması, yatak arızaları, balanssızlık veya motor elektriksel problemler gibi pek çok gelişmekte olan arızayı tespit edebilir.
Kompresörün genel vibrasyon düzeyinin ölçümü tek başına yeterli değildir. Gelişmekte olan problemin spesifik tipini belirlemek için bir dar bant frekans analizi gereklidir.
Bu tür bir detaylı analizi gerçekleştirmek için kompresör kinematiğini bilmek zorunludur. Bu, kompresörün bütün dönen parçalarının doğal frekansları ve hızlarıdır.

Vibrasyon analizi sonuçları

Uzmanlarımız ekipmanınızla, tıpkı muayenede hastasıyla ilgilenen bir doktor gibi ilgilenecektir. Onu çok iyi tanırlar ve her bir önemli parçayı enine boyuna ve dikkatle kontrol edeceklerdir. Seçilen yerlere, stetoskoplar gibi, son derece duyarlı sensörler takılır. En küçük bir sapma veya her türlü anormal davranış tespit edilerek kaydedilir. Ekipmanınızın vibrasyon spektrumu, tıpkı bir elektrodiyagram gibi, ekipmanın iç durumunun resmini verir. Bu grafikler size basit ve açık bir biçimde anlatılır.
Daha fazla yardımcı olmak için size bakım programlaması hakkında öneriler sunacağız.

Vibrasyon analizi raporu, oluşması yakın bir kompresör arızasına işaret ederse, programlı bir kompresör yenileme işlemini nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında size öneride bulunacağız.


2018 Ürün Kataloğumuz (PDF)

York
Daikin
Johnson
Lennox
Rhoss
Eurochiller
Climaveneta

MERKEZ OFİS

15 Temmuz Mah. Koçman Cad. Ziyal Plaza B Blok Kat:1/B Güneşli Bağcılar / İstanbul
0212 485 00 45


0212 485 22 25


info@optimummekanik.com.tr

TEKNİK SERVİS

İkitelli O.S.B Mah. İSTEKS C3 Blok Sok. C3 Blok Apt. Kat: Bodrum No:23 Başakşehir / İstanbul
servis@optimummekanik.com.tr

BİZİ TAKİP EDİN

Faaliyetler alanlarımız ve ürünler hakkında bilgi almak için bizi takip ediniz...